KONTROLNÍ PŘÍPRAVKY

Navrhujeme, vyrábíme a integrujeme kontrolní přípravky s různým stupněm automatizace pro průmyslové využití. Máme zkušenosti s projekty pro automotive, letectví a další výrobní obory.

Naše kontrolní přípravky vám umožní ověřit rozměrovou, úhlovou a tvarovou správnost výrobků po procesech jako je svařování či lisování. Kontrolní přípravky vám pomohou rychle a efektivně vyhodnocovat správnost rozměrů, síly stěn, těsnosti, rovinnosti, průchodu médií (plny, kapaliny) a dalších požadovaných charakteristik výrobku.

kontrolní přípravky, kontrolní přípravek, artweld robotics
šipka dolů

Typy kontrolních přípravků

kontrolní přípravky, artweld robotics

Manuální

Manuální kontrolní přípravky vyhodnocují správnost výrobku pomocí barevného systému GO – NO GO, úchylkoměrů a měřicích sond s displejem. Upínání a vyhodnocení provádí operátor.

kontrolní přípravky, kontrolní přípravek, artweld robotics

Poloautomatické

Kontrola se provádí pomocí úchylkoměrů a sond. Naměřené údaje zpracuje řídicí jednotka a odešle je do nadřazeného systému. Operátor upíná díly, přípravek zajišťuje vyhodnocení OK/NOK.

automatické přípravky

Automatické

Přípravek sám díl automaticky upne, identifikuje (pomocí 1D/2D kódu), provede měření, údaje vyhodnotí a odešle do nadřazeného systému. Obsluha provádí pouze založení dílu.

výhody používání kontrolních přípravků, kontrolní přípravky

Výhody používání kontrolních přípravků

Používání kontrolních přípravků přináší mnoho výhod, které v konečném důsledku zlepšují kvalitu výroby. Paří sem např.:

 1. Zajištění kvality: Kontrolní přípravky pomáhají zajistit splnění požadované specifikace a kvality. Minimalizuje se tak riziko selhání a zvyšuje se spokojenost zákazníků.
 2. Prevence: Pokud výrobu průběžně kontrolujeme pomocí kontrolních přípravků, můžeme eliminovat nedostatky a odhalit chyby dříve, než na ně přijde zákazník. Předcházíme tak reklamacím a snižujeme náklady na opravy.
 3. Efektivita výroby: Kontrolní přípravky mohou být zařazeny do automatizovaného provozu, což přispěje k udržení efektivity výroby.
 4. Bezpečnost práce: Kontrolní přípravky mohou být použity ke kontrole různých vlastností a funkcí vyrobených dílů (těsnost, pevnost, atd.) Provedením kontroly se můžeme ujistit, že dané díly, nezpůsobí úraz pracovníků nebo kontaminaci pracoviště v dalších fázích výroby.
 5. Usnadnění práce zaměstnanců: Automatické kontrolní přípravky mohou zredukovat rutinní a nezáživnou práci vašich operátorů. Díky přípravkům se pak budou moci soustředit na úkoly s vyšší přidanou hodnotou. .

Celkově lze tedy říci, že použití kontrolních přípravků může vést k výraznému zlepšení kvality výroby, snížení nákladů na opravy, zvýšení efektivity výroby, zlepšení bezpečnosti práce a zvýšení spokojenosti zaměstnanců.

profesionální jednání

Proč spolupracovat s námi?

 • Detailní znalost svařování a kontroly kvality svarů 
 • Konstrukce s využitím CAD CATIA
 • Elektroprojekce s využitím softwaru EPLAN PROPANEL
 • Zkušenosti s programováním PLC předních výrobců
 • Výroba přípravků na vlastních CNC centrech
 • Spolupráce s předními výrobci komponentů
 • Důraz na přesnost, kvalitu zpracování a inovace
kvalita

Co očekávat od našich přípravků?

 • Promyšlený design
 • Precizní dílenské zpracování
 • Snadnou manipulaci
 • Bezpečnou a ergonomickou obsluhu
 • Spolehlivé upnutí výrobku
 • Nulové poškození výrobu při kontrole
 • Stabilitu a dlouhou životnost

Potřebujete vyrobit kontrolní přípravek?

Jsme připraveni vás navštívit a vyslechnout vaše potřeby, představy a požadavky.

Kontaktujte nás

Bude se vám věnovat tým odborníků, který odpoví na všechny vaše otázky a zpracuje cenovou nabídku. Můžete nás také navštívit v naší provozovně v Liberci.

Kontaktní formulář

Contact Form

Artweld robotics & automation je projekční a výrobní oddělení společnosti Artweld s.r.o.